Vanemaealiste tööhõivevõime suurendamine Põlva ja Võru maakonnas 01.10.2020- 30.03.2023

Vanemaealiste tööhõivevõime suurendamine Võru ja Põlva maakonnas

MTÜ Võluvõru- Võrumaa Rahvaülikool ja koostööpartner MTÜ Põlvamaa Rahvaülikool viivad ellu Euroopa Sotsiaalfondi poolt rahastatud pilootprojekti „Vanemaealiste tööhõivevõime suurendamine Võru ja Põlva maakonnas”. Taolise mudeli järgi pole varem projekte rakendatud ning meil on võimalus olla üks kuuest organisatsioonist Eestis, kes seda proovivad uutmoodi tingimustel ellu viia.

Projektiperioodil 01.10.2020- 31.03.2023 keskendutakse 55+ ealiste ilma tööta olevate inimeste sotsialiseerumisele, aktiviseerumisele ja tööhõivevõime tõstmisele. Planeeritud on osalejaid kokku kahes maakonnas 130, kes jaotuvad 9 grupi vahel.

Projektitegevuste kokku panekul oleme arvesse võtnud suvel läbi viidud kaardistuse tulemusi. Kogusime teadmisi ja kogemusi sihtrühmaliikmetelt, ettevõtjatelt, sotsiaaltöötajatelt ja Töötukassa inimestelt ning saime vajaduspõhise kava, mis peaks erinevate nurkade alt toetama neid, kes projektiga on otsustanud liituda.

Grupitegevused on jaotatud koolitusetappideks teemade kaupa:

MINA, MINU SUHE ISEENDA JA TEISTEGA 

MINA, MINU SUHE TÖÖMAAILMAGA 

MINU TÖÖOTSINGUD 

MINA, MINU ARVUTI JA DIGIMAAILM

MINA, MINU MAJANDUS- JA RAHATEADLIKKUS

Igale osalejale on pakkuda 22 AK tunni vältel personaalset vajaduspõhist nõustamist- millist ja kui palju selgub esmavestluste ja koolituste käigus. Personaalselt saame pakkuda karjäärinõustamist, võlanõustamist, sotsiaalnõustamist (hõlmab laiemaid võimalusi), arvutituge, ettevõtlusnõustamist, jätkutuge tööle asumisel.

Mõlemas maakonnas toimuvad tegevused paralleelselt, ühesuguse kava alusel. Osalejaid registreeritakse kogu perioodi jooksul- kui grupp saab täis, läheb huviline järgmise grupi ootele. Maakondlikud piirid pole takistuseks- võrukas võib osaleda Põlvamaal ja ka vastupidi- valides endale sobivaima variandi.

Kindlasti on vajalik meiega ühendust võtta, et registreerida ennast või seda, kes soovib liituda tegevustega.

Kontaktid:

Helle Kivi- tel 5853 1062; helle@voluvoru.eu

Terje Paes- tel 5289 151; polvamaary@gmail.com

Täpsema info leiab meie Facebooki lehelt ja kodulehelt https://voluvoru.eu/vanemaealiste-toohoivevoime-suurendamine-voru-ja-polva-maakonnas/

 

 

Submit a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Skills

Posted on

17. 01. 21