JOMON- SHINDO lõõgastus- venitus töötuba

Aeg

18. detsember 2021 kell 12-15

Asukoht

Räpina mnt 12, Võru

Info

Töötoa pühendame oma meele, vaimu ja keha lõõgastamisele. Jomon- shindo-asendeid hoides me lõõgastume ja laseme esile tõusta keha sisemisel tarkusel. Lõdvestusseisundis on kehal ennast tervendav toime, mis stressi tingimustes kaob.
Jomon- shindo on meditatiivne praktika, mis sobib hästi ka neile, kes on istumismeditatsiooni jaoks liiga kärsitud.
Harjutusi teeme seistes, istudes ja lamades, kasutame tervistava tulemuse saavutamiseks keha enda raskust, me ei pinguta ega rutta.
Harjutustest on abi selja- ja õlavöötme pingete ning kaelavaevuste korral; närvisüsteemi tasakaalustamisel, vere- ja lümfiringe kiirendamisel; kiireneb infovahetus parema ja vasaku ajupoolkera vahel, paraneb keha kesktelje tunnetus. Harjutuste toimet süvendab veelgi teadlik hingamine ja toetav (enese)massaaž.
Praktika aitab lõdvestudes pöörata tähelepanu sissepoole, leevendada sundasendist ja ärevusest tekkinud pingeid. Harjutused parandavad kudede verevarustust, liigeste liikuvust, sidekirme ja sidemete elastsust, lõõgastavad lihaseid. Harjutuste sooritamisel arvestatakse individuaalset sooritusvõimet.
Töötuba kulgeb rahulikus tempos vaikse muusika saatel. Selga sobivad vaba liikumist võimaldavad riided, kasuks tulevad varvassokid.
Juhendab Riina Kasterpalu.
Ta on sertifitseeritud Jomon-Shindo instruktor, juhendanud rühmatreeninguid spordiklubis Impulss, Tartu Rahvaülikoolis, eri joogastuudiotes ja töökollektiivides alates 2014. a.
Töötoa kestvus 3 tundi.
Energiapanus 30 eurot.
Kindlasti on vaja eelnevalt registreerida info@voluvoru.eu või tel 5853 1062.
Rohkem infot leiab https://shindo.ee/mis-on-shindo/

Osalustasu

30 eurot/ kestvus 3 tundi